
Als dit geen "blaming the victim" is, en en passant even verminken ook, dan weet ik het niet
meer. Misselijk makend.
Ach die mooie, nette, brave jaren 50 toen Nederland nog zo keurig en veilig was....
'Jongens gecastreerd om homogedrag'
AMSTERDAM - Zeker een minderjarige jongen is binnen de rooms-katholieke kerk gecastreerd om zijn homoseksuele gedrag.
Het gaat om een jongen die seksueel misbruikt was door broeders in een internaat in de jaren vijftig.
Dat schrijft NRC Handelsblad zaterdag op basis van eigen onderzoek. Volgens de krant zijn er aanwijzingen voor nog eens tien andere gevallen.
De minderjarige jongen deed in 1956 aangifte over ontucht in een katholiek jongensinternaat in het Gelderse Harreveld. Daarna werd hij door de politie afgeleverd in een psychiatrische inrichting in Boekel waar hij door katholieke broeders zou zijn gecastreerd vanwege homoseksueel gedrag.
Commissie-Deetman
De commissie-Deetman, die onderzoek deed naar kindermisbruik binnen de kerk, is op de hoogte over de castratie, maar vond geen aanknopingspunten voor verder onderzoek. Zij namen echter geen contact op met de melder van het incident.
Deetman liet volgens het NRC ook gevoelige informatie weg over oud-premier Victor Marijnen. Hij was bestuursvoorzitter van een internaat waar de jongen en tientallen andere minderjarigen werden misbruikt. Marijnen zou zich bovendien hard hebben gemaakt om de ontuchtige broeders van een celstraf af te helpen.
De Tweede Kamer liet eerder al weten dat in het rapport van Deetman zaken onderbelicht zijn gebleven. Zo werd niet genoeg aandacht besteed aan het misbruiken van meisjes en vrouwen.
© Novum

Toch aardig van Deetman.
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Men kan nu wel verontwaardigd doen over die schurken, en terecht overigens. Maar dat neemt niet weg dat castratie bij jongens eeuwenlang in opdracht van de kerk veelvuldig is uitgevoerd. Niet alleen was het priesterambt voor vrouwen verboden...ook het zingen in de kerk. Om toch over hoge stemmen voor de vooral bij de pausen zo geliefde meerstemmige missen, Gregoriaanse gezangen zijn eenstemmig, te kunnen beschikken, werden er dus op grote schaal jongentjes voor de pubertijd gecastreerd.
Diverse heel beroemde componisten, zoals Handel, Viadana, Palestrina, Orlande di Lassus, Josquin des Prez en anderen, wiens werken nog steeds standaard repertoire zijn bij de meest gerenommeerde muziekgezelschappen, hebben ontelbare missen of andere werken voor onder andere de Sixtijnse Kapel geschreven.
Ook opera componisten uit de Barok hebben heel lang castratenpartijen in hun opera's verwerkt. Ook op het podium vond de paus vrouwen maar niks. Het vreemde daaraan was dat die castraten altijd mythologische helden en giganten vertolkten. En nog steeds worden die opera's wereldwijd opgevoerd met medewerking van zogenaamde countertenoren, overigens een heel moeilijke discipline die heel veel intensieve scholing vraagt. Rossini was een van de eerste operacomponisten die niets van castraten moest hebben, maar wist aan het begin van zijn carrière er ook niet aan te ontkomen. 'Nu staat die verdomde castraat al een kwartier te kwelen...en er is nog geen noot van mij bij', riep hij eens heel kwaad bij een voorstelling van een van zijn opera's. Maar hij was wel de eerste die die operahelden door een echte tenor liet vertolken, en op enkele uitzonderingen na, zou dat bij geen andere componist zo'n zwaar werk worden als in zijn oorspronkelijke zetting van magistrale Guillaume Tell.
Maar om terug te gaan naar de topic, de kerk heeft dus vele eeuwen lang ook deze uiterst misdadige castratie op haar geweten.
'Wij zitten niet op de Westelijke Jordaanoever vanwege veiligheid of economische belangen. Wij zitten in Hebron, in Nablus, in alle nederzettingen vanwege een rabijnse messianistische ideologie. Wij willen de wereld graag doen geloven dat Israël Tel Aviv is. Dat klopt niet, oh nee. Hebron met z'n fanatieke religieuze kolonisten, is ook Israël, en hun macht groeit.' (Avraham Burg, voormalig voorzitter van het Israëlische parlement.)



Ongelooflijk gewoon. Niemand gestraft natuurlijk, verjaard, ze zijn dood...
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.viejo pendejo se extravia


Uiteraard vergeet jij gemaks halve dat de brave MOSLIM Sulthans hun ''schandknaapjes '' later vaak gedoemd eneug te worden ook lieten castreren ! au want dat werd nog vaak handmatig gedaan d.w.z ff draaien aan het zakkie en dan een flinke ruk , sommige beulen schiepen er een waar genoegen in >
bron : Topkapi museum Istanboel
boek : Lords of the Golden Horn
ISBN 902283995 8
Bladwijzers